Mersin Böcek İlaçlama - 0532 132 91 97 - Mersin Haşere İlaçlama

Mersin Böcek İlaçlama - Sağlıklı Günler Sunuyoruz - 0532 132 91 97
Mersin Böcek İlaçlama - 0532 132 91 97 - Mersin Haşere İlaçlama

SGS Böcek İlaçlama (Sağlıklı Günler Sunuyoruz)


  XP SERVICEPACK 2 İNCE AYARLAR (3)

  Paylaş

  alpergökçehan

  Mesaj Sayısı : 30
  Usta : 90
  Kayıt tarihi : 19/07/09
  Yaş : 38
  Nerden : mersin

  XP SERVICEPACK 2 İNCE AYARLAR (3)

  Mesaj tarafından alpergökçehan Bir 25th Temmuz 2009, 07:20

  ***İleri derece kullanıcılar için bir oluşabilecek hata beta sürüm denemelerinde açıklandı. Ancak son durumun ne olduğunu öğrenebilmiş değilim. Hatta bana bu konuda mail atarsanız sevinirim. Bu hataya neden olan hata Microsoft Visual Studio .Net'te COM nesnelerine başvuru eklediğinizde karşılaşılan mesaj
  A reference to 'COMObject' could not be added.

  The type library wrapper tool 'tlbimp' cannot be found on this system. Please re-install Visual Studio.
  Bu hatayı vermesindeki neden çalışan Microsoft .NET Framework sürümünün yapılandırılmış olan yerel ayarları desteklememesi, soruna neden olan sürümler ise
  . NET Framework 1.1
  . NET Framework 1.0
  . NET Framework 1.0 SP2
  . NET Framework 1.0 SP1
  Hataya neden olmayan sürümler ise
  . NET Framework 1.0 SP3 ve sonrası
  . NET Framework 1.1 SP1 ve sonrası

  ***Eğer sisteminizde meydana gelen bir hata veya sorun var ise ilk önce yapmanız gereken sistemde çalışan programlara bakmak ve internet bağlantısında herhangi bir terslik var mı kontrol edilmelidir. Çünkü uzaktan yönetiliyor olabilirsiniz. Bu nedenle komut satırına geliyoruz ve şunlar yazıyoruz. Netstat –ano>netstat.txt ( bu bağlantıları anlık lodlar ) açmak içinde start netstat.txt, sonrasında anlık çalışan değerleri gözlemlemek içinde tasklist >tasklist.txt bu değerde o an uygulamada bulunan işlemleri listeler.

  NOT:
  29 Ekim 2004 tarihi itibariyle SP2’de tutarsızlığa neden olabilecek sürücüler
  Güvenlik Hizmetleri ve AV Sürücüsü Komut Yazılımı
  CSS-DVP.SYS Ürün Sürümü: 4.90.4.40123 ve
  Derleme Tarihi: 01/23/2004 16:08:00
  SMSC LPC Bellek Çubuğu Ana Bilgisayar Denetleyicisi Sony Smscms.sys Derleme Tarihi: 09/02/2003 19:07:48
  Windows CE Öykünücüsü Microsoft VPCAppSv.sys
  Ürün Sürümü: 6.13.10.2149 ve sistem PAE veya NX modunda çalışır
  Virtual PC Connectix VPCAppSv.sys
  Ürün Sürümü: 4.x ve sistem PAE veya NX modunda çalışır

  ***SP2 yüklendikten sonra reboot işlemi yapılır, ancak oturum açma işlemi başlamadan sistem tekrardan kendini reboot edebilir. Bunun nedeni sisteminizde UMAX tarayıcı sürücüsünün yüklü olmasıdır. Soruna çözüm ise diğerlerine göre daha kolay, açılışı güvenli kipte yapınız, ardından UMAX tarayıcı sürücünü sistemden kaldırın, devamında isterseniz SP2’yi tekrardan yükleyip, güncel bir UMAX tarayıcı sürücüsü yüklemeniz sorunu çözecektir.

  SP2’nin kaldırılması

  ***Her halükarda problemsiz çalışan sistemlerde SP2 çok istikrarlı çalışsa da bazı durumlarda kullanıcı veya üretici hatalarından dolayı SP2 memnuniyetsizlik oluşturabilir. Bu nedenle SP2’yi kaldırmak isteyebilirsiniz. Yinede benim size tavsiyem kaldırmamanız doğrultusunda olacaktır.
  ***SP2’yi kaldırmak için ilk olarak denetim masasına başvurun, ancak denetim masasına ulaşamıyorsanız. Çalıştır » appwiz.cpl diyin. Güncelleştirmeleri göster sekmesini seçin ve SP2’yi kaldırın. Bu şekilde SP2’yi kaldırmayı başaramıyorsanız. Başlat » Çalıştır » c:\windows\$NtServicePackUninstall$\spuninst\spuni nst.exe SP2 kaldırma sihirbazını kullanabilirsiniz. Yahut ta geri yükleme sihirbazı işinizi görebilir. Başlat » Çalıştır » %SystemRoot%\System32\restore\rstrui.exe diyin, yalnız hatırlatmak istediğin bir nokta var, eğer sisteminizde geri yükleme noktası seçili değilse muhakkak açmalısınız aksi halde işe yaramaz.! Bunlarda olmazsa sisteme format mubahtır diyebilirim

  ***Eğer sisteminiz çökerse yada aksi bir durumla karşılasırsanız. Sisteminizi ilk açılış durumunda Windows Cd’si ile kurtarmaya çalışabilirsiniz. Bunun için açılışı CD-ROM seçin ve win Cd’si ile sisteminizi başlatım, sistem yapılandırması için R tuşunu, yani kurtarma seçeneğini seçin, Windows kurulumuna karşılık gelen sayıyı 1 olarak seçin. Kurtarma konsoluna şu komutu geçin cd $NtServicePackUninstall$\Spuninst enter, batch spuninst.txt enter, exit enter diyin. Sistem açıldıktan sonra C:\WINDOWS\$NtServicePackUninstall$\Spuninst klasöründeki spuninst.exe sihirbazını çalıştırın.
  ***SP2 kaldırılması sonrası bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Örneğin medi player aracının lisans yürücütü özelliği değişebilir. Buda düzgün çalışmamasına neden olmaktadır. Buna benzer bir sorunla karşılaşırsanız yapmanız gereken ilgili lisans bilgisini tekrardan yüklemeniz olacaktır.

   Forum Saati 17th Aralık 2018, 16:29